विश्वका पाँच ठूला फुटबल स्टेडियमहरु…


 • फ्रन्टलाइन नेपाल
 • शनिबार, फाल्गुन १०, २०७६

 • विश्वमा सबैभन्दा रुचाइएको खेलमध्ये फुटबल पहिलो नम्बरमा पर्दछ । पछिल्लाे समय फुटबलप्रतिकाे क्रेज अझ बढ्दो छ । विश्वका धेरै देशमा उत्कृष्ट फुटबल मैदानहरु रहेका छन् । तीमध्ये केही मैदानको दर्शक क्षमता निकै धेरै रहेका छन् ।

  विश्वका धेरै दर्शक क्षमता भएका पाँच स्टेडियमहरु यस्ता छन् ।

  १.रन्गार्डो फर्स्ट अफ मे स्टेडियम (उत्तर कोरिया)

  उत्तर कोरियामा रहेकाे याे स्टेडियम उत्तर कोरियाको अन्तर्राष्ट्रिय खेल मैदान हो । सबैभन्दा धेरै दर्शक अटाउने विश्वका स्टेडियममा पर्ने यस मैदानको दर्शक क्षमता १ लाख १४ हजार रहेको बताइएको छ । यो मैदान उत्तर कोरियाको प्योङ याङमा रहेको छ ।

  २.नोउ क्याम्प(स्पेन)

  स्पेनको बार्सिलोनामा रहेकाे नोउ क्याम्प विश्वमा सबैभन्दा धेरै दर्शक अटाउने स्टेडियममध्ये एक हो । स्पेनिस क्लब बार्सिलोनाको घरेलु मैदान रहेको नोउ क्याम्पको दर्शक क्षमता ९९ हजार ३५४ रहेको बताइन्छ । यो स्पेनको शहर बार्सिलोनामा रहेको छ ।

  ३.रोज बोल स्टेडियम (युएसए)

  अमेरिकामा रहेको याे स्टेडियमको दर्शकक्षमता ९० हजार ८८८ रहेको बताइएको छ । अमेरिकाको सबैभन्दा ठूलो मैदान रोज क्यालिफोर्नियाको पासाडेनामा रहेको छ।

  ४.सिग्नल इडुना पार्क (जर्मनी)

  बुन्डेसलिगा क्लब बोरुसिया डार्टमन्डको घरेलु मैदान इडुना पार्क जर्मनीको डार्टमन्डमा रहेको छ । प्रायजसो भरिभराउ हुने इडुना पार्कको दर्शक क्षमता ८१ हजार ३६५ रहेको छ ।

  ५.सान्टियागो बेर्नाबेउ(स्पेन)

  विश्वको सबैभन्दा धेरै दर्शक अटाउने मैदानमध्ये स्पेनको अर्को मैदान बेर्नाबेउ पनि पर्दछ । बेर्नाबेउ स्पेनिश क्लब रियल मड्रिडको घरेलु मैदान हो । स्पेनको मड्रिडमा रहेको यस मैदानको दर्शक क्षमता ८१ हजार ४४ रहेको छ ।

  प्रतिक्रिया
  सम्बन्धित समाचार