प्रधानमन्त्री ओली र भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीबीच ११ मिनेट फोनवार्ता


 • फ्रन्टलाइन नेपाल
 • शनिबार, साउन ३१, २०७७

 • काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र भारतीय समकक्षी नरेन्द्र मोदीबीच आज फोनवार्ता भएको छ । भारतको ७४ औ स्वतन्त्रता दिवसको दिन आज प्रधानमन्त्री ओलीले भारतीय समकक्षी मोदीसंग ११ मिनेट फोनवार्ता गरेका परराष्ट्र मन्त्रालय स्रोतले बताएको छ ।

  प्रधानमन्त्री ओलीले आज सामाजिक सञ्जाल ट्वीटरमार्फत् पनि भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी र भारतीय जनतालाई बधाई तथा शुभकामना दिएका थिए । दुई देशबीच सीमाको विषयमा विवाद उत्पन्न भएपछि लामो समय प्रधानमन्त्री तहमा संवाद हुन सकेको थिएन ।

  भारतले नेपाली भूमि लिपुलेक–लिम्पियाधुरा जोड्ने सडक बनाएपछि प्रधानमन्त्री तहमा कुराकानी हुन पाएको थिएन । नेपालले कूटनीतिक नोटमार्फत् आपत्ति जनाएपनि भारतले यसको औपचारिक जवाफ दिएको थिएन ।

  नेपालले लिपुलेक, कालापानी र लिम्पियाधुरालगायत मिचिएको आफ्नो भूमि समेटेर राजनीतिक र प्रशासनिक नक्शा जारी गरेको थियो ।

   

  प्रतिक्रिया
  सम्बन्धित समाचार