फ्रन्टलाईन नेपाल शुक्रबार, साउन ४, २०८१

बाढीका कारण अवरुद्ध मध्यपहाडी लोकमार्ग सञ्चालन


 • फ्रन्टलाइन नेपाल
 • बुधबार, असार २३, २०७८

 • पर्वतको कुश्मा नगरपालिका– ८ को सुन्दरेखोलामा आएको बाढीले क्षत विक्षत बनाएको मध्यपहाडी लोकमार्गको पर्वत खण्ड सञ्चालन भएको छ । केहीबेरअघिदेखि एकतर्फीरुपमा सञ्चालनमा आएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय पर्वतले जनाएको छ । दिउँसोदेखि मौसम सुधार आएसँगै खोलाको बहाव कम भएपछि मर्मत गरी राजमार्ग एकतर्फी खुलाइएको हो ।

  मध्यपहाडीसँगै क्षत्विक्षत भएको दोबिल्ला–फलेबास सडकखण्ड भने सञ्चालनमा आएको छैन । उक्त सडकको करिब १ सय मिटर भागसम्म ठुल्ठूला ढुङ्गा रहेको र ती ढुङ्गा ब्रेकर लगाएर फुटाउनुपर्ने भएकाले अझै समय लाग्ने प्रहरीले जनाएको छ ।

  जिल्ला ट्राफिक प्रहरी प्रमुख कृष्ण खड्काका अनुसार भत्किएको राजमार्गको कुनापट्टिबाट अस्थायी सामान्य बाटो खनेर राजमार्ग खुलाइएको हो । ‘हिजो रातिदेखिका सवारी बन्द भएकाले एकतर्फी खुलाएर वारपार गर्न दिइएको हो’, खड्काले भने, ‘दुइतर्फी खुलाउन अझै समय लाग्छ ।’

  खोलाले ल्याएका ठुल्ठूला ढुङ्गा हटाएर दोहोरो सवारी सञ्चालन हुने गरी सडक मर्मत गर्न समय लाग्ने मध्यपहाडी लोकमार्ग आयोजना कार्यालयले जनाएको छ । ‘गाडी एकतर्फी भए पनि चलाइयो’, आयोजनाका सूचना अधिकारी उज्वल शर्माले भने, ‘बर्खामा व्यवस्थित हुने सम्भावना छैन । एक हप्ताभित्र दुईतर्फी सञ्चालन गर्न सकिएला ।’ सडक निर्माण कम्पनीको मुख्य इञ्जिनीयरसहित गाडी बगाएकाले अहिले नै सडकको सहजरुपमा सञ्चालनबारे भन्न नसकिने उनले बताए ।

  प्रतिक्रिया
  सम्बन्धित समाचार
  ताजा अपडेट