फ्रन्टलाईन नेपाल मङ्लबार, साउन ८, २०८१

नेपाली भाषा बिद्यालयका बिद्यार्थीहरुसँगै मनाइयो बेल्जियममा मोति जयन्ति


 • फ्रन्टलाइन नेपाल
 • मङ्लबार, भदौ २८, २०७९

 • बेल्जियम । अन्तराष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज अनेसास बेल्जियम र साङ्ग्रिला समाज बेल्जियमको संयुक्त आयोजनामा १५६ औ मोति जयन्तिमा साहित्यिक रचना बाचन एबम श्रद्धाञ्जलि अर्पण कार्यक्रम सम्पन्न भ​एकोछ । साङ्ग्रिला समाजले सन्चालन गर्दै आएको नेपाली भाषा कक्षाकाबिद्यार्थी बाबुनानीहरुसँगै  सोहि बिद्यालयमा भ​एको कार्यक्रममा बिभिन्न बक्ताहरुले नेपाली साहित्य र भाषाको उत्थानको लागि मोतिराम भट्टको योगदानको चर्चा गर्नु भ​एको थियो ।

  आदिकबि भानुभक्त आचार्यको साहित्यको संरक्षण र बिस्तार एवं आधुनिक साहित्यको विकासमा भट्टको अतुलनिय योगदान रहेको, छोटो उमेरमा पनि धेरै काम गरेकोले नेपाली भाषा साहित्यप्रेमीहरुले उनलाई सधै सम्झि रहनेछ्न् भन्ने उपस्थित अतिथिहरुको भनाई थियो ।

  एनआरएनए बेल्जियमका अध्यक्ष खड्क बहादुर केसीको प्रमुख अतिथ्यतामा भ​एको कार्यक्रममा परमानन्द सापकोटा, चन्द्र शर्मा , ब्रह्मदत्त वाग्ले , बिमल गिरी, जमुना गैरे बास्तोला, मोहन खत्री, दिपेन्द्र केसी, गोपाल दाहाल, जगदिश सापकोटा, यामु निरौला, खड्क केसी,ओम शर्मा र नारायण अधिकारीले कबिता मुक्त लगायतका रचना बाचन गर्नुभ​एको थियो ।

  अनेसासका पुर्ब अध्यक्ष दिपेन्द्र केसीले कबि मोतिराम भट्ट्को जीबनीको बारेमा प्रकाश पार्नु भ​एको कार्यक्रममा भाषा कक्षाकि शिक्षिका रुबिना शर्माले बिध्यालय सन्चालनमा आएका चुनौति र ब्यबस्थापनको अनुभब र बालबालिकाहरुको उत्साह र सिकाई बारेमा जानकारी गराउनु भ​एको थियो । साङ्ग्ररिला समाजकी महासचिब एबम शिक्षिका निलम घिमिरेले अतिथिहरुलाई स्वागत गर्नु भ​एको थियो । नारायण अधिकारी , निलम घिमिरे, रुबिना शर्मा, परमानन्द सापकोटा र रिना शाहीले स्वयमसेबकको रुपमा बालबालिकाहरुलाई नेपाली भाषा सिकाईरहनु भ​एकोछ। सोहि भाषा बिद्यालयका बिध्यार्थी बितृष्णा पौडेल र श्रृष्टि अधिकारीले कवि मोतिरामको बारेमा रचना सुनाउनु भ​एको थियो ।

  कार्यक्रमका संयाजक एवं साङ्ग्रिला समाजका अध्यक्ष नारायण अधिकारीले उपस्थितहरुलाई धन्यबाद ज्ञापन गर्नु भ​एको थियो । अनेसास बेल्जियमका अध्यक्ष डिल्लि अम्माईको सभापतित्वमा भ​एको कार्यक्रमको सन्चालन महासचिब लोकनाथ शर्माले गर्नु भ​एको थियो । साहित्य रचनालाई वालवालिकाहरुले चासोपुर्बक सुनेका थिए भने कबि मोतिराम भट्टको बारेमा पनि उनिहरुले बुझ्ने गरि जानकारि गराइएको थियो ।

  प्रतिक्रिया
  सम्बन्धित समाचार
  ताजा अपडेट